Expeditor International Transport Aerian / Maritim

Website Gebruder Weiss

 Responsabilități

• Operare și administrare transporturi aeriene/ maritime import – oferte, ordine de încărcare, urmărire, feedback către clienții interni, distribuție, costuri;

• Responsabilitate pentru achiziționarea serviciilor de transport (negociere cu birouri din rețea, agenți, parteneri și alți cărăuși);
• Respectarea procedurii și a modului de lucru cu sistemele interne (CIEL/SAP);
• Comunicare cu parteneri, alte filiale sau departamente Gebrüder Weiss.

Profilul candidatului ideal

• Experiență relevantă în domeniul transporturilor aeriene/ maritime;
• Studii superioare finalizate, profil economic – reprezintă un avantaj;
• Cunoștințe solide privind transporturile aeriene/ maritime;
• Cunostințe bune de geografie;
• Abilități de lucru cu computerul (MS Office);
• Cunoştințe de limba engleză – nivel avansat;
• Persoană dinamică, ambițioasă;
• Foarte bune abilități de comunicare și organizatorice;
• Capacitate de sinteză și rapiditate în adoptarea deciziilor.

Locație: Bucureşti

Contact: Aşteptăm cu interes aplicația dumneavoastră la adresa resurse.umane@gw-world.com!

To apply for this job email your details to resurse.umane@gw-world.com

Postat în