Service Manager – Ţiriac Auto

Website Tiriac Auto

Dealer Mercedes Benz, Ford, Hyundai, Land Rover, Mitsubishi

Sarcini şi responsabilităţi principale:Organizarea, conducerea şi controlul activităţii de servicii post vânzare;
Controlează şi răspunde de buna desfăşurare a activităţii în cadrul departamentului servicii post vânzare.
Propune volumele de vânzări ale departamentului (ore service şi piese de schimb) şi răspunde de atingerea lor, în mixurile bugetate.
Are responsabilitatea stocului propriu de piese de schimb al companiei, răspunzând de controlul comenzii acestui stoc, de gestionarea comenzilor de service şi de controlul încasării facturilor de service.
Iniţiază, organizează şi controlează campaniile de promovare a activităţii departamentului Servicii după Vânzare.
Se implică în întocmirea planului de organizare a departamentului servicii după vânzare, fişele de post, planul de şcolarizare şi evaluarea personalului din subordine.
Implementează împreună standardele specifice de satisfacere a clienţilor şi le comunică tuturor angajaţilor din departament.
Implementează programe de reclamă şi comercializare pentru creşterea eficienţei contului de evidenţă a volumului de reparaţii (traffic count) şi a vânzărilor/comandă reparaţie.
Face propuneri în vederea eficientizărilor costurilor departamentale şi se asigură că păstrează preţurile de reparaţii auto la nivelul practicilor competitive.
Răspunde prompt la problemele clienţilor referitoare la eventualele probleme de reparaţii.
Cerinţe:
Studii finalizate pentru o profesie comercială / tehnică, ideal în industria auto (sau studii echivalente);
Studii suplimentare în management (de ex: diplomă în managementul afacerilor /  managementul operaţiunilor / managementul personalului) constituie un Avantaj;
Minim 2 ani de experienţă în departamentul Post-vânzare al unei reprezentanţe auto
Experienţă profesională solidă în gestiunea personalului şi conducerea echipelor
Experienţă profesională solidă în relaţiile cu clienţii şi furnizorii
Cunoaşterea produselor
Cunoştinţe PC: MS Office, cunoaşterea sistemului de comandă specific sistemului de Service
Abilitatea de a stabili şi menţine relaţii bune cu clienţii şi furnizorii.
Abilitatea de a implementa procese structurate, de a asigura un nivel ridicat de calitate în cadrul reprezentanţei auto
Abilitatea de a conduce într-un mod orientat spre angajaţi, sarcini şi obiective.
Abilitatea de a elabora obiective strategice şi operaţionale orientate către viitor, pe termen lung, precum şi capacitatea de a asigura permanent rentabilitatea departamentul de Service
Ofertă:
Salariu fix motivant
Salariu variabil – bonusuri, în funcţie de realizarea obiectivelor agreate
Abonament servicii medicale
Laptop, telefon
Oportunitatea de a se alătura unui grup de prestigiu cu tradiţie în industria auto
Valabil pentru: Bucureşti, Braşov, Ilfov.

To apply for this job email your details to alexandra.romaios@tiriacauto.ro

Postat în