Specialist Relații Clienți

Website Gebruder Weiss

 Responsabilități

• Oferă clienților informații detaliate referitoare la serviciile companiei.
• Răspunde solicitărilor clienților şi propune soluții de rezolvare a posibilelor probleme apărute ȋn relație cu aceştia.
• Oferă suport şi fidelizează clienții companiei, utilizând modalități specifice de client service.
• Centralizează informațiile de specialitate referitoare la serviciile companiei şi ȋntocmeşte ofertele către clienți.
• Repartizează comenzile şi solicitările clienților către departamentele interne ale companiei.
• Rezolvă eventualele reclamații ale clienților şi verifică proactiv gradul de satisfacție al acestora față de serviciile companiei.
• Introduce informațiile referitoare la clienți ȋn baza de date a companiei şi ȋntocmeşte rapoarte periodice cu privire la activitatea fiecărui client.

Profilul candidatului ideal

• Studii superioare (economice sau din domeniul socio-uman)
• Experiență anterioară relevantă ȋn activități de tip suport clienți
• Cunoştințe de limba engleză – nivel avansat
• Experiență ȋn operarea cu aplicații de tip CRM
• Abilități de lucru cu computerul (MS Office)
• Foarte bune abilități de comunicare şi ascultare activă
• Foarte bune abilități de rezolvare de probleme
• Orientare pe client, centrare pe soluție
• Atitudine proactivă şi flexibilitate

Locație: Bucureşti

Contact: Aşteptăm cu interes aplicația dumneavoastră la adresa resurse.umane@gw-world.com!

To apply for this job email your details to resurse.umane@gw-world.com

Postat în