Specialist Transporturi Grupaj

Website Gebruder Weiss

 Responsabilități

  • Planificarea, organizarea și optimizarea transporturilor internaționale în regim de Grupaj, LTL;
  • Menținerea relației cu clienții repartizați;
  • Verificarea și gestionarea reclamațiilor primite din partea clienților;
  • Gestionarea documentelor de transport și facturarea clienților;
  • Respectarea procedurilor și a modului de lucru cu sistemele interne;
  • Comunicarea cu partenerii și departamentele interne.

  Profilul candidatului ideal

  • Studii superioare;
  • Experiență anterioară relevantă în domeniul transporturilor internaționale;
  • Cunostințe solide privind transportul în regim de Grupaj, LTL;
  • Abilități de lucru cu computerul (MS Office);
  • Cunostințe TMS;
  • Cunostințe bune de geografie a României și Europei;
  • Cunoştințe de limba engleză – nivel avansat;
  • Cunoștințe de limba germană – constituie un avantaj;
  • Abilități excelente de comunicare și orientare asupra nevoilor clienților;
  • Nivel ridicat de inițiativă și perseverență;
  • Capacitate de sinteză și rapiditate în adoptarea deciziilor.

Locație: Bucureşti

Contact: Aşteptăm cu interes aplicația dumneavoastră la adresa resurse.umane@gw-world.com!

To apply for this job email your details to resurse.umane@gw-world.com

Postat în